Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praxe v chovné stanici PČR II.

Prackovice nad Labem 24.8.-3.9.2009

Do Praciček jsem se těšila jak blááázen. Za prvé jsem si sebou brala mojí chlupatou lásku Nexulku, za druhé se mi tam prve moc líbilo, za třetí mě namotivovali nadšené holky, za čtvrté moře NOček, za páté super lidi,... Takže mi ani nevadilo, že z milované Role vyrážím už v 5:22 a cestou hodněkráte přestoupím. Trošku strach jsem z cesty měla, ono Nexinka, krosna, taška a já:) Ale všechno šlo podle fahrplanu a my dorazili včas a vcelku. Na nádraží v Lovosicích nás čekal služební vůz, Doktůrek, Bašour, Pavel a Lišák. Naskládali jsme se dovozu a jelo se. Baška se chytře nacpala na zadní sedadlo a na mě zbylo sedadlo smrti:D Ještě jsem musela držet chleba. No ale přežili jsme zastávku ve městě i u doktůrkova domečku.

A už jsme vjížděli do chovky. Ještě šoupnout Nexulinku do kotečku. Což byl docela problém:D trošinku se dokázala protáhnout mezi mřížemi. Ale Tomáš to po příjezdu z výcviku dal dokupy. Neodpustil si sice poznámku, že ji můžu krmit i ve středu, nejen v sobotu... Hlavní bylo, že už byla pod zámkem:)

A šlo se na mimča:) Naočkovat a načipovat šestnáct štěníků nám ve čtyřech šlo celkem od ruky. A mě okouzlil Friskáček:) Okamžitě mi byl nabídnut a to zdarma, takže jsme se chvilku dohadovali o tom co mi schází, či přebívá:D Nakonec to bylo pouhých 1,8cm, ale stejně jsem si ho nakonec neodvezla.

A pak to utíkalo a utíkalo...

Krmili jsme, venčili jsme, mazlilli jsme. Já se zamilovala na první pohled do Leska. Prostě je to můj medvídek:) A jestli se mi donese, že je na něj Pavel zlej, tak si pro něj dojedu:*

Taky jsme okusili udržování chodníků, u čehož jsme si pěkně zanadávali, každopádně by mě zajímalo, jestli už někdo dodělat ten načatej kus na zahradě, ale silně o tom pochybuji:D

V pátek za námi přijeli holky(Ráďa a Mončajz) a 4* byly kompletní. Myslím, že jsme jim tam trošku provětraly plachty:D Po půl třetí jsme naskákali(Jindřich, 4*,Nexátko a figurantský vervcajk) do pidi, červeného autíčka a jelo se směr Roudnice nad Labem. za což patří Jindrovi velký dík, protože cesta s 4* asi byla hodně veselá a autíčko asi dostalo hodně zabrat. Tolik lidí v něm asi dlouho nepojede. Cestou jsme se stavili na Mrožíkovi a nutno podotknout, že Monča se chopila nákupu(což mi připomíná, že jsem jí ho ještě nezaplatila) a vlítla do tabáku a děsně se divila, že tam nanuky nemají:) Mrožíka jsme si s Nexulkou dali na půl jako obvykle, za což jsme si vysloužili posměch zbytku osádky. Každopádně na obranách Nexinka ukázala zač je toho znakáč:D takže tak:P V Roudnici se z jednoho autíčka vyvalit krááásnej znakatej klučík. Hnedle jsem si říkala, že to musí být Gargamellák. Donucena holkami a vlastní zvědavostí jsem se zeptala zdali mám pravdu a měla jsem:) Dokonce jsem i odhalila, že je to Chassík a když byl na place, cvakala jsem spouští jak zběsilá:D Jelikož jsem byla pasována vrchní fotografkou(né, že by mi to vadilo, dokonce jsem se pasovala sama) posílala mě Jindra různě po place, aby byly co nej záběry a stejně jsem mu je pokazila. Každopádně některá fota se mi povedla(smrdí tu samochvála což?)

A pak jsme zaejc krmili, venčili, mazlili, patlali kašičku pro Geňátka a podobné:)

Za zmínku stojí také moje asistence u operace:) měla jsem drobátečko strach, že mi nebude zrovna fajnově, ale bylo to ok. Štěníka jsme zbavili kýly(no já ne, to Doktůrek)

Prostě to byla fajnová praxuše, i když jsem se těšila domů, protože tu na mě čekala hromádka křčků a já byla zvědavá jestli se zadařilo a je tam nějaká ta čokoládka. Domů jsem si odvezla zase pár fíglů k výcviku, spoustu krásných zážitků a taky jsem se nadobro rozhodla, že si pořídím černou holčičku(samo za asistence Jindry a Pavla:) ale až dokončím školu(což bude ještě nějaký ten pátek trvat) a nebo až mě vyhodí(což by zas nemuselo trvat tak dlouho:D)

Co jsem si naopak bohužel nedovezla? Leskáčka, Yurtu, Genu, Fidouška, Felouška, Inga...

Každopádně děkuji všem Prackovičákům za fajn 11dnů a věřím, že se zase někdy, někde uvidíme:) Co třeba v Prackách?:)

 

 Fotky jsou TADY:)